Materiały

Kwarcyty naturalne

Kwarcyty naturalne to najwyższa półka w rankingu kamieni naturalnych – wyróżnia je wysoka wytrzymałość oraz niepowtarzalna, piękna kolorystyka. Ich paleta barw rozciąga się od bieli poprzez jasny beż, odcienie szarości i grafitu aż do kolorów bardzo ciemnych. Są też intrygujące zielenie, które wyglądem przypominają las tropikalny. Architekci oraz dekoratorzy wnętrz cenią kwarcyty za to, że doskonale łączą w jednej płycie wygląd marmuru i trwałość granitu.

Piękne i funkcjonalne kwarcyty naturalne

Kwarcyt naturalny to wyjątkowy kamień, który charakteryzuje się niepowtarzalnym użyleniem. Trudno jest spotkać dwa takie same kawałki kwarcytu, co czyni go materiałem idealnym do oryginalnych wnętrz. Kwarcyt naturalny doskonale sprawdzi się zarówno we wnętrzu nowoczesnym, jak i wyposażonym w stylu klasycznym, czy odważnych, nietuzinkowych aranżacjach. Ze względu na bardzo wysoką trwałość i wytrzymałość na czynniki zewnętrzne, kwarcyt naturalny sprawdzi się w każdym wnętrzu i chętnie wykorzystywany jest jako materiał na blaty i elementy wykończenia w kuchniach i łazienkach.

Zastosowanie kwarcytu naturalnego

Kwarcyt naturalny cieszy się dużym powodzeniem wśród dekoratorów wnętrz, którzy chcą zachwycać jedynymi w swoim rodzaju aranżacjami. Coraz częściej ten kamień naturalny wybierany jest także przez gospodarzy domowych, poszukujących czegoś eleganckiego, co podkreśli wyjątkowy charakter wnętrza w ich czterech ścianach.

Kwarcyt naturalny nadaje się między innymi na:

  • blaty kuchenne;
  • blaty łazienkowe;
  • parapety wewnętrzne;
  • wykończenie schodów;
  • wykończenie elewacji;
  • jako materiał na posadzki.

W naszej ofercie znajdziesz kwarcyt naturalny, który z pewnością spełni Twoje wymagania. Pamiętaj, że jest to surowiec z górnej półki, wyróżniający się bardzo dużą trwałością i stabilnością, co znaczy, że pozostanie w dobrej kondycji przez wiele lat nawet przy minimalnej pielęgnacji. Jeżeli chcesz zachwycić dodatkami w swoim wnętrzu, wybierz kwarcyt naturalny z naszej oferty, a na pewno nie pożałujesz.

Produkty z kwarcytu naturalnego – dlaczego warto?

Jeżeli poszukujesz solidnych blatów do kuchni i do łazienki, które przetrwają praktycznie każde warunki, postaw na blaty z kwarcytu naturalnego. Nie znajdziesz bardziej wytrzymałego kamienia, który jednocześnie zachwyci niepowtarzalnymi walorami estetycznymi. Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby zainteresowane naszą ofertą.

Promocja

Konglomerat
Alinda

w grubości 2 cm w gotowym wyrobie jedyne 1050 zł netto/m²

Konglomerat
Carola

w grubości 2 cm w gotowym wyrobie jedyne 1150 zł netto/m²

* promocja trwa do wyczerpania zapasów