Materiały

Spieki kwarcowe

Spieki kwarcowe – Warszawa

Od dłuższego czasu w Warszawie spieki kwarcowe zyskują na popularności. Wielkoformatowe płyty świetnie sprawdzają się zarówno w zastosowaniu zewnętrznym, jak i wewnętrznym. Powstają w procesie mieszania i prasowania minerałów w zmiennych proporcjach – najczęściej skał granitowych, piasku kwarcowego oraz iłów łupkowych. Utwardzenie odbywa się poprzez wypalanie w piecu hybrydowym w temperaturze 1200 stopni Celsjusza. W ten sposób udaje się uzyskać zarówno wielkoformatowe płyty, jak również mniejsze i lżejsze o grubości 6 mm i 12 mm. Produkowane z wykorzystaniem nowych technologii spieki kwarcowe są alternatywą dla kamienia naturalnego. Są niezwykle łatwe w cięciu i obróbce, dlatego z łatwością dopasujesz je do powierzchni podłogi, ściany, fasady. My wykorzystujemy je do produkcji parapetów, blatów posadzek na tarasach, schodów. Zapraszamy!

Solidne i wytrzymałe spieki kwarcowe

Z uwagi na wysoką nienasiąkliwość i wytrzymałość, wykonane ze spieków kwarcowych blaty czy parapety nadają się do użytkowania w wymagającym środowisku. Jest nim bez wątpienia wnętrze kuchni, czy łazienki, a także elementy małej architektury zewnętrznej, w tym tarasy i dekoracyjne fasady. Pod wpływem zmiennych temperatur, ale też wody, tłuszczu, czy środków czyszczących spieki kwarcowe zachowują swoje właściwości techniczne.

Zastosowanie spieków kwarcowych

Możesz zdecydować się na zakup spieków kwarcowych, z których wykonasz elementy wykończenia wnętrz. Możesz też nabyć u nas gotowe produkty na wymiar, które będą już gotowe pod montaż i zapewnią Ci dokładnie taki efekt – kolorystyczny, stylistyczny – jakiego się spodziewasz.

Polecamy:

  • blaty kuchenne i łazienkowe,
  • obudowy kominków,
  • parapety,
  • elementy dekoracyjne na fasady,
  • posadzki zewnętrzne i wewnętrzne.

Warto zainwestować w nasze produkty wykonane ze spieku kwarcowego. Cechuje je zróżnicowana faktura, która nadaje elementom oryginalny wygląd. Niektóre z nich wyglądają na granit czy marmur i mają zbliżone właściwości. Pomimo tego są znacznie lżejsze.

Szukasz najlepszych  produktów ze spieku kwarcowego?

Elementy wykonane z tego materiału na stałe włączyliśmy do naszego asortymentu. Oznacza to, że możesz z łatwością dopasowywać je do swoich projektów wnętrzarskich oraz architektonicznych. Jeżeli masz pytania lub chcesz się doradzić specjalistów – zapraszamy do kontaktu!

Zapraszamy także do zapoznania się z ofertą blatów kamiennych oraz blatów z konglomeratu.

Promocje

Idealny materiał na twoje blaty kuchenne.
990 zł netto za m2 w wyrobie gotowym.

Granit THUNDER WHITE 3 cm 990 zł

Robimy wszystko, aby ułatwić klientom podjęcie decyzji, dla tego przygotowaliśmy szereg różnych promocji.

-10% na blaty kuchenne i parapety