Zalety betonowych płytek ściennych:

1. Naturalna kolorystyka sprawia, że płytki można stosować nieomal wszędzie. Można malować je farbami do betonu metodą natryskową lub pędzlem.  

2. Dostępne są w postaci podłużnych elementów o dwóch wysokościach, z możliwością dowolnego montażu: w pionie, w poziomie, na styk lub z fugą. Ułożone w pionie doskonale pokryją zaokrąglone powierzchnie typu kolumna czy kontuar baru.

3. Odporne na mróz elementy doskonale zabezpieczą elewację lub nawet najbardziej skomplikowane tektonicznie ogrodzenie.

4. Ochronią ściany przed wilgocią. Mogą stanowić uzupełnienie wystroju gabinetów kosmetycznych, zakładów fryzjerskich czy pokoi kąpielowych

5. Posiadają niezwykłą, charakterystyczną dla betonu odporność na uszkodzenia, dlatego sprawdzają się w charakterze okładziny baru, kontuaru, patio czy jako okładzina ścienna klatki schodowej – miejsc narażonych na otarcia i uszkodzenia mechaniczne.

6. Jako materiał odporny na ogień, rekomendowane są do wyposażenia obiektów publicznych przeznaczonych do imprez masowych i spotkań. Pytki doskonale sprawują się na powierzchniach grzewczych takich jak obudowy kominka czy kaloryferów.

7. Prosty, szybki, czysty montaż

Wymiary płytek:

Okładzina ścienna produkowana jest w kształcie prostokątnych płytek, w dwóch wymiarach z barwionego w masie betonu.

Barwa i struktura
Realistyczny wygląd nadają naturalistyczne przebarwienia w masie oraz łupana struktura. Zamierzona różnorodność w kolorystyce oraz grubości płytek nadaje powierzchni wyjątkowo naturalny wygląd.

Obróbka

Cięcie płytek można wykonywać szlifierką kątową, lub młotkiem obtłukując kamień do uzyskania zamierzonego kształtu. Otwory w płytkach wykonać można frezarką lub wiertarką z zamocowanym frezem trzpieniowym.

Do pobrania

Systemy ogrodzeniowe 2014
[rozmiar: 10,7 MB] POBIERZ

Montaż ogrodzeń łupanych i szczegóły techniczne
[rozmiar: 47 KB] POBIERZ

Montaż ogrodzeń i szczegóły techniczne
[rozmiar: 662KB] POBIERZ

Montaż ogrodzeń z kształtek łupanych
[rozmiar: 48 KB] POBIERZ

Instrukcja układania płytek ściennych
[rozmiar 105 KB] POBIERZ

Betonowe płytki ścienne 2013
[rozmiar: 69 KB] POBIERZ

Cennik Drewbet
[rozmiar 1,9 MB] POBIERZ

Warunki gwarancji Drewbet
[rozmiar 93 KB]  POBIERZ

Przykładowe realizacje